E shtune, 31.10.2020, 07:41 AM (GMT)

Kulturë » Libra

Florim Zeqa: Thirrje nga shpirti

E premte, 17.08.2018, 06:43 PM


Këto ditë doli nga shtypi libri "THIRRJE NGA SHPIRTI" e autorit Florim Zeqa, i cili është vazhdimësi e librit të parë publicistik "NJOHJA E VONUAR",  botuar në "Lena Graphic" në fund të tetorit të vitit të kaluar.  Ky libër është përmbledhje e shkrimeve të botuara nga data 11.02.2014 deri më 11.05.2015 në gazetën "BOTA PRESS"  dhe portalet;  Kosova info, VOAL-Zeri i shqiptarëve, Gazeta ora, Shqiptari i Italisë, International post, Toskana press, Standardi.eu, Revista Drini, ALBwebTV, Zemra Shqiptare, Rugova press, Akllapi.net dhe Tetova sot.

"THIRRJE NGA SHPIRTI", përveqse një dëshmitar i një periudhe kohore, është thirrje e sinqert drejtuar shpirtërave të robëruar për t'u liruar nga uzurpatorët e lirisë,  puthadorët dhe lakmitarët e pushtetit.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora