E enjte, 02.02.2023, 05:34 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Pse s'del ndër ne një Skënderbe?

E enjte, 16.08.2018, 06:22 PM


Pse s'del ndër ne një Skënderbe?

Ky shkrim i shkruar në revistën "Perparimi",viti 1915 ,sikur të ishte shkruar sot.

Kombi ynë këtë emër të Madh(Gjergj Kastriotin)ka kohë që e kërkon që të lind një sikur që ishte ai Fatos i bekuar i kombit tonë arbnor europian.

Shpresoj të dal një Gjergj Kastriot nga kombi ynë, tani kombit tonë i nevojitet si dielli, si syte e ballit..

Gjon KEKA(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora