E enjte, 02.02.2023, 06:56 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Prof. Anton Çetta meriton më shumë

E enjte, 12.07.2018, 07:05 PM


Gjon KEKA

Prof. Anton Çetta meriton më shumë se një Bust te Instituti

Dielli me emrin Anton Çetta e ka vendin te Instituti aty ku ai dha kontributin e tij.

Madje ai meriton më shumë se një Bust,duhet të ketë Institut me emrin e tij të madh etj etj.

Vetëm errësirës i pengon Dielli kur ndriçon.

Por, dielli do të jetë aty para Institutit ku ai la pasurinë e tij të veprës deshën apo nuk deshën ata që duan t'i ngritin vetes Buste në të ardhmen.

...

Jam i lumtur o Diell i Dardanisë me emrin e madh Anton që ta kushtova në atë vegjëlinë time një vepër modeste për kontributin tënd të madh. Faleminderit që ke punu në hapjen e syve të popullit tonë për ta dashtë njëri-tjetrin e jo urry.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora