E enjte, 30.03.2023, 02:53 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Keka: Kastrioti në oborrin e sulltanit sa ishte peng

E merkure, 30.05.2018, 07:39 PM


Gravurë e rrallë e Gjergj Kastriotit në oborrin e sulltanit sa ishte peng

Në këtë gravurë shihet Gjergj Kastrioti në moshë të re me një nga sulltaninet.Këtë gravurë e gjeta në një vepër botuar nga Loschge në vitin 1680.

Gjon KEKA(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora