E enjte, 23.09.2021, 07:37 AM (GMT+1)

Mendime

Luan Dibrani: Fatos Lubonjës derdh “lot krokodili

E hene, 19.03.2018, 02:00 PM


Fatos Lubonjës derdh “lot krokodili” duke e mbrojtur Serbinë, Rusinë, Turqinë, Greqinë, Maqedoninë etj nga shqiptarët!

Nga Luan –Asllan Dibrani

Nëse nuk keni dëgjuar ende për të,ju tregoj se Fatos Lubonja është ish i burgosur  politik nga regjimi i Enver Hoxhës. Fatos Lubonja është djali i Todi Lubonjës, po ashtu i arrestuar  në atë kohë si armik i Shqipërisë  qe u dënuan për “agjitacion dhe propagandë”?. Është një figure shumë kontroverse! Po ashtu me sa duket krijon legjenda trilluese të tilla për ta bërë tepër interesant emrin e vet,sikur është njeri i madh qe shpesh disa mjete të mediave  i japin mundësinë të publikoj  urrejtjen dhe mllefin  ndaj shqiptarëve!...

-Është e çuditshme,sesi iniciohen  instinkte vetshkaterruese nga disa  figura?. Të tillët siç është rasti i Lubonjës, infektojnë ndonjëherë dhe njerëz qe i përkasin një shtrese intelektuale, shpesh nga padija, megalomania dhe narcizmi, apo nga paraja e cila i shpërfytyron dhe tjetërson  deri ne atë farë mase ,sa i benë njerëzit  të krijojnë një urrejtje  ndaj tyre ...

Fatos Lubonjës derdh “lot krokodili” duke e mbrojtur Serbinë,Rusinë ,Turqinë,Greqinë ,Maqedoninë etj nga shqiptarët ?

-Për ta shkruar këtë artikull me nxiti prononcimi dhe opinioni i tij” (pikërisht për sulmet drejt Partisë Demokratike se është financuar nga rusët për të krijuar destabilitet në Ballkan). Akuzat ndaj kësaj partie dhe pikërisht ndaj Lulzim Bashes janë përshkallëzuar këto ditë deri në prokurori.

-Sipas  Fatos Lubonjës këto fenomene që janë qesharake dhe e injoron si as gjë me rendësi, ndërhyrja e abuzimit ndaj  shtetit tonë përmes njerëzve të dyshimtë!...Lind pyetja po të ishte  hapur një akuzë e shteti shqiptar ndaj Rusisë,ky kishte me derdh “lot krokodili” duke  e vajtuar siç ka zakon dhe rrinë kujdestar  për tu hedhur në ofensive kundër shqiptarëve për ta mbrojtur Serbinë,Rusinë ,Turqinë,Greqinë ,Maqedoninë etj ,madje edhe duke e kundërshtuar edhe aleancën amerikano-shqiptare.

Fatos Lubonja nga i gjykuar kthehet në paragjykues e ofendues! Shtrohet  pyetja se çka është ky me nacionalitet!?...

-Siç shihet  Fatos Lubonja,sa here qe ka ndonjë  rast kundërshtimi,apo  debati kundër sllaveve dëshiron të jetë ne krahun e tyre për t’i dëmtuar ndjenjat, dhe  krenarinë  e shqiptarëve,  qe të mbetet  në shërbim dhe  besnikëri  ndaj armiqve !.

Vëne re dhe mund ta konstatoni se për këtë  “analist,shkrimtar dhe poqavër  e leckosur nëpër këmbët e armiqve” përmes tyre:

1. Shanë Skënderbeun ,figurën tonë kombëtare qe identifikohemi përmes  tij  ,thotë  Skënderbeu nuk është mit etj!?...

2. Flamurin tonë kombëtar e quan një lecke,harren dhe asgjë tjetër “Shprehet se nuk është flamur i imi”!?...

3. Kulturën dhe  rilindësit  i cenon,me shkarravinat e tij  antishqiptare!?...

4. Pavarësinë e Shqipërisë nuk e quan  te denje  nuk e njeh !?...

5. Pavarësinë e Kosovës e vlerëson si te pa drejt kundrejt Serbisë!?...

6. Për Nën  Terezën thotë nuk ishte shqiptare, ”Nënë Tereza ishte vllahe e Maqedonisë,por i them ketij  kokëkrisuri se  ajo na identifikoj kombin ne shqiptarëve.!?...
7. Ky antishqiptar shprehet se me Ilirët nuk kemi asnjë lidhje etj!?...

Ppapagalli i quajtur Fatos Lubonja kujdestar i mohimit të identitetit tonë kombëtarë  dhe përkrahës  ndaj të tjerëve? Fatos Lubonja nga i gjykuar kthehet në paragjykues e ofendues! Shtrohet  pyetja se çka është ky me nacionalitet!?...(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora