E shtune, 28.05.2022, 08:12 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Portret i rrallë i Gjergj Kastriotit

E merkure, 28.02.2018, 09:00 PM


Gjon Keka-studiues

Jemi mësuar ta shohim Gjergj Kastriotin me përkrenare, por ky portret i vitit 1665 na shfaq Gjergj Kastriotin me veshjen e artit luftarak të llojit të Pirros, Konstantinit të Madh etj.(nga arkivi personal)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora