E merkure, 05.10.2022, 08:11 PM (GMT+1)

Kulturë

Keka: Pulla e pare me protretin e Mbretit Kastrioti

E hene, 12.02.2018, 05:45 PM


Gjon Keka: Pulla e pare postare e Shqiperise,me protretin e Mbretit Gjergj Kastrioti

Pulla e pare postare e Shqiperise pas shpalljes se pavaresise me 1912, me portretin e mbretit te Arberise Gjergj Kastrioti.(S.W.nr.296,1913)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora