E enjte, 01.10.2020, 08:49 AM (GMT+1)

Komente

Vendimi i kryesisë qendrore - SHAIBK

E premte, 05.09.2008, 12:34 PM


VENDIM I KRYESISË QENDRORE – SHAIBK

 

 

Kryesia Qendrore e SHAIBK-së, në mbledhjen e saj, më 22 gusht 2008, pasi shqyrtoi sjelljet e papërgjegjshme të zotit Genc Llakaj, vendosi:

  1. Të shkarkojë nga detyra e Sekretarit të kooptuar zotin Genc Llakaj, me      motivacionin :
    1. për shkelje të rëndë të Statutit,
    2. për tejkalim kompetencash,
    3. për publikim të materialeve të Kryesisë pa vendim Kryesie dhe pa mbledhje Kryesie.

b.      Kryesia Qendrore ia besoi detyrën e Sekretarit, zotit Femi Luca, deri në Kuvendin Kombëtar të SHAIBK.

c.       Vula t’i jepet për administrim zotit Femi Luca brenda tre ditëve.

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore morën pjesë:

Pr. Dr. Hulusi Hako – Kryetar – votoi kundër shkarkimit të z. Genc Llakaj

Ibush Hetemi – N/Kryetar – votoi pro shkarkimit të z. Genc Llakaj

Femi Luca – N/Kryetar – votoi pro shkarkimit të z. Genc Llakaj

A.Boga – Anëtar – votoi pro shkarkimit të z. Genc Llakaj

Munguan:

N.Mustafa – N/Kryetar – konfirmoi votën pro shkarkimit të zotit Genc Llakaj

H.Elshani – anëtar – konfirmoi votën pro shkarkimit të zotit Genc Llakaj

Genc Llakaj rrefuzoi pjesëmarrjen në mbledhje.

                                                                                                        SHAIBK

                                                                                                 Për Kryesinë Qendrore,    

                                                                                                 FEMI LUCA

Tiranë,

1 shtator 2008(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora