E enjte, 02.12.2021, 09:28 PM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Dr. Martin Luter per Gjergj Kastriotin

E hene, 03.07.2017, 06:27 PM


Jo vetem kronistet, autoret e historianet kane pare tek Gjergj Kastrioti virtytet e tij te larta.Eshte edhe reformatori i madh europian dr.Martin Luter qe ne nje leterkembim te vitit 1539 shkruan keshtu:"Dhe ne mesojme se si i lavdishmi Princi Skanderbeg per aq kohe sa qeverisi e mbrojti vendin e tij nga dy sulltanet turq..."(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora