E hene, 06.12.2021, 05:07 AM (GMT)

Kulturë

Luan Kalana: Femijet dhe votimet

E diele, 25.06.2017, 09:10 AM


humor kalamajsh

FEMIJET...dhe Votimet

per te Qeshur ,per te Qare-ne kopeshtin e femijeve

-Edukatorja-Kalamaja le te qeshim,erdh Qershori,vera,piqen dhe qershite,pale qe kemi dhe votimet...pse ju shoh sot te merzitur ?!

1-Femija I-Teta edukatore,qe kur ka filluar fushata e zgjedhjeve,Mami im nuk ma var fare,eshte bizi,nate e dite mbi celular ,ka rene dashni me xhaxhi Facebookun .Edhe kur flene ne krevat me babin,mami me gishta çek-çek dergon mesazhe,dhe me buze puç-puç....Babin e ze gjui me lista ne duar,dhe gerhet ne dyshek.Ne kopesht tani me sjell e me merr gjyshi.

2-Femija II-Ne shtepine tone ka krisur sheri,mami me babin jane idhnue.Babi eshte me te "blute", mami per "kuqte"se ka frike mos e heqin nga puna.Hajde degjoi papushim...

3-Femija III-Ah,moj teta Edukatore,ne familjen tone ka rene zija.Babi thote perhera :-Po nuk fitoi Partia jone,na mori lumi,kujt do t'ia ngreme gishtat.??-Pa le ai xhaxhi "Vetingu" me Lali amerikanin, do na fussin ne "xhel" ne burg.,parate na fluturuan.Hajde sa s'eshte vone,te rembejme femijet ,t'ia mbathim, te ikim jashte" !!!

4-Femija IV-Tek Ne,mbreteron qetesia ,te qeshur e te gezuar,te gjithe ,se me pare ishim te perçare per Partite.Qe kur ai piktori I gjate,me çunin e çadres u bashkuan,bene koka-kola-cion per votimet ,shtepia jone eshte ne paqe,ne nuk duam lufte.

-Edukatorja-Femije te dashur mos u shqetesoni ju per votimet,Mos ia veni veshin fjaleve te prinderve.Votimet jane per te rirurit,qe shteti te forcohet dhe Shqiperia te perparoje.Pa le qe ate dite te votimeve,eshte Festa e Barjamit,per hajer qofte.Zoti e bekofte Shqiperine,vellazerim e bashkim.Qeshin dhe gezoji kalamaja !

GJYSHI-pergjonte pas deres.

Luan Kalana(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora