E enjte, 01.10.2020, 08:51 AM (GMT+1)

Komente

Komunikate publike nr. 6 e Sigurimit Kombëtar Shqiptar (SKSH)

E diele, 31.08.2008, 01:46 PM


KOMUNIKATË PUBLIKE NR. 6 E SIGURIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR (SKSH)
TË FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR - FBKSH ;

SERBIA KËMBËKRYQ PO QËNDRON E ULUR NË KOSOVËN TONË MARTIRE...!

Strukturat inteligjente të Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH) kanë arritur të zbulojnë se UNMIK ka hyrë në fazën e tij përfundimtare të krijimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës- KSK. Në procesin pararekrutues ata kanë kontaktuar të gjithë oficerët shqiptarë të ish-APJ-së,
që lë të nënkuptohet se përzgjedhja e kandidatëve të KSK do të bëhet në bashkëpunim me BIA-në (UDB-ën) serbe.
Kurse, sa iu përket individëve të dëshmuar kombëtarisht, si dhe atyre që kanë prejardhje një nga familjet e dëshmuara kombëtarisht,
UNMIK ka për detyrë që ata (atdhetarët e desvotshëm shqiptarë) të Kosovës martire, edhe t'i pengojë në procesin e përzgjedhjes dhe të rekrutimit, si dhe mundësisht edhe të mos i lejojë në hierarkinë e lartë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.
Nga kjo bëhet e qartë se Forca (e ardhshme) e Sigurisë së Kosovës (FSK), ku si një nga parakushtet është edhe njohja e gjuhës sllavo-serbe,
ridëshmon se KSK do të udhëhiqet nga ish-titistët shqipfolës, të cilët kanë qenë dhe mbeten në shërbim të Serbisë, gë kjo që edhe një herë ridëshmon se Serbia ka qenë dhe vazhdon të qendrojë e ulur këmbëkryq në Kosovën tonë martire.

Gjithashtu, opinionin publik kombëtar dhe ate ndërkombëtar dëshirojmë ta njoftojmë, se  strukturat tona inteligjente të SKSH-së
po vazhdojnë ndjekjen hap pas hapi të kriminelit të shumëfisht të luftërave në ish- RSFJ, Ratko MLADIC,
si dhe nga ana tjetër edhe kërkojmë që, të gjitha veglat qorre shqipfolëse të agjenturës sllavo-greke në të gjitha trojet shqiptare të Shqipërisë Natyrale, sic ështe edhe rasti i një shqipfolësi nga Hotla e Kumanovës (emrin e të cilit për shkaqe madhore nuk po e bëjm ë publik), i cili ka si mik shpije që e ka patur dhe e ka kriminelin MLADIC, apo edhe të disa të tjerëve (2-3 veta, emrat e të cilëve as nuk ia vlen që t'i përmesim këtu, sepse..... ) nga Tirana, të cilët në emër të patriotizmit (përmes SHAIBK) po sabotojnë FBKSH-në dhe strukturat e tij, ndër të cilat (krahas AKSH, SKSH dhe FKSH) ka qenë dhe mbetet edhe SHAIBK, të ciën pretendojnë që SHAIBK-në ta shëpusin nga FBKSH dhe të na krijojnë probleme me politikën zyrtare të Tiranës, që sa më shpejt dhe sa nuk është bërë tepër vonë, t'i vejnë gishtin kokës dhe të tërhiqen nga kjo rrugë e tyre e turpit dhe e bashkëpunimit të tyre me kriminelin Ratko MLADIC (i pari) dhe me agjenturën (të dytët) sllavo-greke (UDB dhe Asfalia) në Tiranë, sepse do të na detyrojnë që sapo të kryejmë misionin tonë me kriminelin Ratko MLADIC t'iu drejtohemi dhe t'i ndëshkojmë shumë rëndë edhe ata për sabotim dhe tradhëti kombëtare, sic shumë shpejt dhe shumë rëndë do ta ndëshkojmë "gjeneralin" e tyre Ratko MLADIC, gjë që nuk e kemi dëshiruar as në të kaluarën dhe as nuk e dëshirojmë edhe tani, në këto kohë që si kurrë ndonjëherë më parë na nevojitet vetëdijësimi kombëtar i të gjithë shqiptarëve për ribashkimin kombëtar të gjithë shqiptarëve dhe të trojeve të tyre etnike në një komb-shtet të vetëm kombëtar shqiptar, me emrin SHQIPËRI.

Për Sekretariatin Vendimmarrës të Kryesisë Qendrore të FBKSH-së :

Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH,
Prof. Dr. Clirim PRESHEVA (D. V.) ;

Zëdhënësi Politik i FBKSH,
Mr. Gafurr ADILI (D. V.)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora