E diele, 02.10.2022, 10:32 PM (GMT+1)

Kulturë

Rrustem Geci: Dora e atdheut

E premte, 09.06.2017, 06:12 PM


DORA E ATDHEUT

 

Përpara vëllëzër  për Çamërinë

Ta çlirojmë atë vend të atdheut

Dora jonë do të  jetë    gjithë

Epirin, përpara bijë  të Atdheut

 

Çamëria të gjithëve  na  thërret

Ajo është plagë e  tërë  kombit

Ne  do  të jemi deri në Epir, se

Çamëria Shqipëri  është fitorja

 

Me duar tona të ngrejmë lirinë

Çami  s´ jeton  me  i  pushtuar

Çamëri,  ktheja  prapa  rrufenë

Greqisë, dora jonë është me ty

 

Të bashkuar na do sot Çamëria

Ta  bëjmë  Çamërinë  Shqipëri

Ne jemi të  fortët, të fuqishmit

Dora jonë  Çamëri është me ty

 

Përpara vëllëzër  për Çamërinë

çasti ynë për bashkim po afron

dora Ipeve është  kudo në Epir

ne jemi    fortët, të fuqishmit!..

 

Rrustem Geci - Prishtinë, 2017(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora