E merkure, 19.02.2020, 03:58 AM (GMT)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Vetëm dy poezi...!

E diele, 05.03.2017, 09:55 AM


Vetëm dy poezi...!

 

Sejdi BERISHA:

 

SI BALADË PËR ANTIBALADËN...!

 

Dje, sot...

E ndoshta edhe nesër

Dhemb e therë

Pse koha fshinë histori

Pse historia kohërat i rrënon

E njerëzit

Robër të periudhave bëhen

Se. një-tjetrin e helmojnë

Duke e mashtruar të sotmen

Për ta gllabëruar të nesërmen...

 

*  *  *

 

PENË E VJETËR...

 

Penën e vjetër

Që humbur më kishte

E gjeta

Në beharin e pranverës

Që do vjen

Tash...

Çfarë të shkruaj

Në letrën e etur

Për stinët që vijnë...

 

(E enjte, 02 mars 2017)(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT