E hene, 27.03.2023, 05:53 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

Shaban Krasniqi me një këngë të re për Azem Hajdarin

E merkure, 01.03.2017, 09:33 PM


Kantautori i njohur vushtrrias Shaban Krasniqi na shkroi si më poshtë:

“Para pak kohe më ra t’a lexoja një poezi për martirin e demokracisë shqiptare Azem Hajdari, shkruar nga poeti i njohur Agim Doçi, e që më pëlqeu shumë:

“Hej, u skuq bora n’majë t’Shkelzenit,

U thanë lisat në bjeshk’najë

U ndal zemra e Azemit,

Shqipja pret birin e saj…”

***

Nga kjo poezi doli një kënge, e cila uroj t’ju pëlqejë!

Muzikën për këngen e komponoi Arbër Krasniqi, i cili poashtu edhe e orkestroi. Kënga shoqërohet nga një klip i xhiruar në malet pitoreske në rrethinen e Vushtrrisë!''(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora