E enjte, 09.02.2023, 07:17 AM (GMT)

Shtesë » Video

Entela Binjaku në Hapësirë e Rezervuar: Bixhozi

E hene, 06.02.2017, 07:05 PM


Në emisonin e radhës biseduam për varësin e shqiptarëve ndaj bixhozit dhe ndikimi në familje e shoqëri. Sociologia Entela Binjaku bëri një analizë të thelluar të situatës në vend. Kjo është një sëmundje u shpreh Entela dhe shtetit duhet të ngre mekanizma të till që ti vë fre këtij fenomen, shumë të përhapur në Shqipëri. Qendra me punonjës socialë, psikologë, nën orientimin e sociologëve duke u shtrirë në gjithë vendin që ti ndihmojnë këta persona, pasi familja e vetme nuk ia del dot. Pasojat që sjell varësia nga bixhozi po shkatërron familjet por edhe shoqërin u shpreh Entela në “Hapësirë e Rezervuar”.

Radio Kontakt(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora