E premte, 17.09.2021, 02:49 AM (GMT+1)

Lajme

Orë letrare në Bassano del Grappa, Itali

E merkure, 28.12.2016, 10:55 AM


N J O F T I M !

Shoqata Kulturore “Bashkimi Kombëtar”me seli në Bassano del Grappa, në kuadrin e ditëve të krenarisë kombëtare "Flaka e Janarit", me 29 janar 2017 në Cassola(lokalitet i Bassanos), duke filluar nga ora 14,00 organizon ORE LETRARE, me poezi nga krijues të rinj dhe emra të njohur të poezisë shqiptare nga diaspora e trojet etnike por edhe krijues vendor Italianë . I ftojmë të gjithë krijuesit e poezisë shqipe, që pjesëmarrjen në këtë aktivitet poetik ta konfirmojnë më së largu deri me 25 Janar 2017-të. Po ashtu i njoftojmë të gjithë krijuesit, se ORA LETRARE nuk ka karakter garues.

Konfirmimi i pjesëmarrjes së poetëve me renome kombëtare dhe ndërkombëtare në këtë aktivitet, përveçse e nderon edhe e pasuron aktivitetin poetik të mërgatës sonë.

Që mbarëvajtja e ORËS LETRARE të shkojë si duhet , ashtu sikur e meriton "Flaka Janarit" luten krijuesit të paraqiten me kohë. Pjesëmarrësit e interesuar paraqitjen mund ta bëjnë në adresë elektronike, në postë private të facebook, si dhe në numrat e telefonit (të poshtë shënuar):

- Ragip Thaqi, +393206417898 (edhe në viber)

- Beqir Cikaqi, +393293270628 (edhe në viber)

- Avdi Beqiri, +393488838035 (edhe në viber)

Emal: ragipi@hotmail.it & Facebook

ORA LETRARE mbahet në Patronato di Cassola(Lokalitet i Bassano del Grappa)

Adresa: Piazza Aldo Moro 5, 36022 Cassola (VI)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora