E marte, 06.12.2022, 01:45 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Matrapazi i Stambollit

E premte, 08.07.2016, 06:13 PM


MATRAPZI I STAMBOLLIT

 

Erdhi historiani prej Stambolli,

mllef e urrejte

të të pesë shekujve

tek varri i kryetrimit tonë,

Gjergj Kastriotit,

në pikë të ditës

i volli i paftyri

i volli ....

J.Z. 7 korrik 2016(Vota: 7 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora