E marte, 28.06.2022, 06:17 AM (GMT+1)

Shtesë » Video

Pranvera që i shpëtoi Holokaustit serb

E hene, 23.05.2016, 08:39 PMHistoria e Pranverës që 17 vite më parë i shpëtoi Holokaustit serb

Një histori e rrallë njerëzore në ABC News

Historia e Pranverës që 17 vite më parë i shpëtoi Holokaustit serb, falë një vajze 18 vjeç. Mbas 17 vitesh, Pranvera takon gruan që i shpëtoi jetën ato ditë marsi të vitit 1999. Një histori e rrallë mbijetese nga spastrimi e geniocidi serb, një histori nga ato që mund të përjetohen vetëm një herë në jetë në ABC News.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora