E marte, 10.12.2019, 12:10 AM (GMT)

Speciale » Andrea

Fotaq Andrea: Konica, përçues i vlerave të letërsisë

E shtune, 06.02.2016, 06:53 PM


Një enigmë e veçantë që shoqëron jetën e Faik Konicës në vitet e para të vendosjes së tij në SHBA (pas 1909) dhe që ka intriguar mjaft studiues, ka të bëjë drejtpërdrejt me një pohim të thjeshtë të poetit të madh Gijom Apoliner kur portretizon mikun e tij shqiptar, më 1 maj 1912: "I shkrova ...

Materiali i plotë mund të lexohet në formatin PDF duke klikuar KETU

(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT