E marte, 23.07.2019, 06:49 PM (GMT+1)

Komente

Bardh Nëngurra: Akuza e imamit Osman Musliu kundër publicistit Fahri Xharra - paralajmërim terrorist

E diele, 31.01.2016, 06:14 PM


A ASHT PARALAJMRIM PARATERRORIST AKUZA E IMAMIT OSMAN MUSLIU KUNDER ATDHETARIT E PUBLICISTIT FAHRI XHARRA

NGA BARDH M. NENGURRA

Këto ditë ishte lajm i ditës në mjetet mediatike elektronike dhe ditore në Dardani vendosja e nji mjeti shperthyes në oborrin e nji xhamije në Drenas të Drenicës në të cilën xhami predikon imami kontravers Osman Musliu.

Asht shumë e quditshme se si ka ardh nji kohë e ligë në të cilën njerzit po ndryshojnë mbrenda secondit mendimin dhe qednrimin e vetë. Paturpësishtë po i hane fjalët sikur thotë fjala e popullit tonë.

Imami Osman Musliu asht njeri qe fati ja dha rastin të jet ai qe kreu ceremoninë fetare islame per varrosjen familjës Jasharaj të Prekazit pas masakrës që e paten ba forcat policore e ushtarakeserbe me at familje në vitin 1999. Kjo ngjarje ja rriti mendjen këti hoxhe dhe ai fillojë të kerkojë respekt nëpër njerëz të afert dhe rrethinë ku ai jetonte dhe predikonte.I dukej vetja se asht ma i madh se vetë Adem e Hamëz Jasharaj.

Jam edhe unë nji nga ata që e kam pas pak respekt per të, jo vetem per kryemjen e varrimit të familjes së Adem Jasharaj-t, por edhe pse ky erdhi në konflikt me myftiun e Dardanisë efendi Naim Ternava dhe shumë tjerë imam predikues të islamit ekstrem antarë të BIK-ut ( bashkësia islame e Kosovës ). Nuk vonojë shumë dhe u binda se gabim e paskam vlersue këtë flliqtan. Ky paska pas ambicjet e veta per tu ngritë në hierarkinë e organeve të BIK-ut dhe asgja tjeter. Ky Atdhe e ka kuranin dhe i sherben të vetshpallunit profet pedofilit e nekrofilit Muhamed.

Se kam pas të drejtë në mendimet e mia per te u binda shpejt sepse sikur thotë fjala e popullit; ... mos e d`vet se kallzon vetë , edhe ky islamist shpirtprishun kohëve të fundit tregoj shpirtin e ti antishqiptarë, dhe mendimet e tia kobzeza per Atdhe e kulturë shqiptare tue shfry mllefin e vëtë në nji debat televiziv të Kosovës kur gazetarit Berat Buzhala i thotë, po e citojë: ... nese Skenderbeu ka vra musliman nuk asht heroi i im...

Për ditë e ma shumë fillova të bindem se ky njeri asht edhe ma i keq se mendermethanë qerkezi imam Shefqet Krasniqi.

Asht ma i keq sepse ky u pat kamuflue si predikues i fesë islame, por si atdhetar. Shumica e njerzve ne shkrime e debate per situaten e tmerrshme te indoktrinimit islamist qe po e bajne me sukses shumë imam shqipfolësa gjithandej ku ka shqiptar imamin Osman Musliu e mirrnin si shembull i imamit shqiptar atdhetar.

Ndersa Shefqet Krasniqi haptas ka shfry urrejtje kunder vlerave tona kombëtare.Dhe per te dihej. Ky Osman Musliu ishte gaca e mbuluet me hi e pluhun Sahare qe tash ka fillue me tymos.

Pardje në xhaminë ku ky imam asht predikues i islamit në Drenas të Drenicës dikush gjeti nji mjet eksploziv, nji bombë dhe pasi policia e kreu punën e vetë tue e deaktivizue dhe shkatrrue mjetin eksploziv dolen shumë deklarata të pa mbulesë të njerzve jo kompetent se pse ajo bombë aty?! Kush mund të jet ai apo ata qe e kan vendos?! Cili ka qenë qellimi? E tjera supozime hypotetike ashtu si e kemi neve shqiptaret zakon me e ba mizen bull dhe me i rras hundet në secilin mut. Them kështu sepse te flet per rastin kompetenca ka vetem policia e Dardanisë e askush tjetër.Mirpo normal se policia nuk mund flet pa i marr të gjitha shenimet e nevojshme dhe pa qen e sigurt se pse e çka ka ndodhë.

Per qudi ma zhurmagjiu na doli si shumë here ma parë imami Osman Musliu.

Tezat e keti njeriu të quditshem e lakmitar shkuen aq larg sa ky shpirtzi e truislamist direkt pa asnji deshmi as fakt  akuzojë publicistin e mirnjohun Atdhetarin Fahri Xharra. Fahri Xharra deshti të me vras mu dhe gjematin tim ... tha imami Osman Musliu.

Akuzën banale dhe të poshtër e bani tue e bazue në faktin se ( sipas Osman Musliut ) publicisti Fahri Xharra gjatë hulumtimeve të tia per rranjët shqiptare në trevën e Drenicës, per Plisin e bardhë, dhe deshmitë të objekteve fetare paraislame në Drenicë paskan nxit ekstremist krishten me vra hoxhë dreqin e Drenasit bashk me gjematin e ti musliman shqipfolës!!!

E quditshme kjo apo jo? Ama a ka kush normal se beson akuzen kaq primitive e kobzezë të imam dreqit Osman Musliu? Jo nuk ka askush pos atyne qe jan tradhetar dhe bythëshitun po sikur Naim Ternava me BIK-un e ti , dhe edhe ky imam i Drenicës trubudallë.

Mendim i tillë hypotetik që shkon deri në permasa të fantazisë se njeriut ma psikopat në rruzull , mendim dhe akuzë qe per mendimin tim do duhej ti sherben hetuesisë dhe prokurorisë që ta arrestojë imam zezën Osman Musliun me akuzën se ai vetë e ka vendos mjetin eksploziv dhe se ai vetë e ka ba këtë si paralajmrim per fillimin e aksioneve terroriste nga islamik shqipfolësa të Dardanisë. Nese policia do e arreston Osman Musliun dhe nese ka polic qe ka guximin ti perdor pak ato metodat qe kan perdor policia e dikurshme në ish Jugosllavi do tregoj , do kendojë si vremçi ky imam i lig shpirtzi dhe do tregojë se ai din kush dhe pse e ka vendos at mjet eksploziv në oborr të xhamisë.

Akuzat e Osman Musliut kunder Fahri Xharrës jan paralajmrim se së shpejti do fillon lufta fetare e xhihadistve shqipfolsa në Dardani qe ka bukur shumë të tillë në trojet tona dhe edhe shumë po këthehen nga luftat e Sirisë e Irakut dhe askush nuk po mirret me ta.

Andaj policia duhet sa ma shpejt ta arrestojë Osman Musliun dhe te nxjerr sa ma shumë argumente nga ai per të marr masa sigurie sa nuk ka eksplodue edhe atje  si në Lindjen e Mesme.

Asnjihere ma shumë se tash nuk ka qen koha dhe terreni e mundësia e ekstremistve per të sulmue shtetin dhe institucionet shtetnore të shteteve shqiptare, pasi gjendja social - ekonomike asht e tmerrshme në shkall mjeruese. Pasi shtetet shqiptare Shqipni e Dardani nuk kan pushtet, por kan sundues satrap,që jan hajna, kriminel, mafioz, dhe pasi shtetet nuk kan as opozitë. Liderët opozitar të Dardanisë janë edhe ma të poshtër, edhe ma kriminel , edhe ma shtetshkatrrues se lideret e pushtetit. Lideret e tillë opozitar jan pothuej sikur ata te Dardamisë edhe në Shqipni. Populli i uritun, i lodhun dhe i dermuem fare lehtë mund të manipulohet dhe nga qytetar të urtë e njerzor të bahen bisha shkatrrimtare. Imamet si Osman Musliu, Shefqet Krasniqi etj, e kan nuhat këtë dhe andaj kan fillue me marifetet e tyne zjarrvenëse. Nuk e di se z. Fahri Xharra a ka ndermend ta denoncojë per shpifje dhe akuzë të randë imam Osman Musliun , por po të isha në vend të Fahriut unë do ta bajsha nji gja të tillë.

Gjithë shqiptaret qe e dojnë Atdheun dhe vlerat tona kulturore e historike duhet të jemi vigjilent sepse hienat leshndukuna të shkretinave arabike po na ulurojnë rreth veshve dhe nese sulen per far gjahu qebesa do shkatrrojnë gjithçka. Nese nuk besoni shifni vetem pak lajmet nga terreni i luftave qe po zhvillohen në Siri e Irak dhe binduni.(Vota: 20 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT