E enjte, 27.02.2020, 07:35 AM (GMT)

Sporti » Sporti

Medalje e Artë, Majlinda Kelmendi kampione bote

E shtune, 17.10.2015, 04:28 PM


Medalje e Artë, Majlinda Kelmendi kampione bote në xhudo, fiton Grand Slam-in e Parisit

Nga Endri Farka

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi, fitoi sot medaljen e artë në Grand Slam-in e Parisit në kategorinë -52 kg.

Sportistja nga Peja mundi në finale zviceranen Evelyne Tschopp.

Në turneun e Francës morën pjesë 84 shtete. Për “Inside the Games” Kelemndi u shpreh se ndihej mjaft e kënaqur me këtë çmim dhe se kërkonte të fitonte Medalje të Artë edhe në turneun e Rio-s 2016.

Kelmendi nuk mundi ta mbronte titullin në kampionatin e zhvilluar në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, në gusht të këtij viti për shkak të dëmtimit në shpinë.

Por problemet për të përfunduan pasi ajo fitoi kampionatin europian në Lisbonë javën e kaluar dhe tani turneu e Francës.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT