E diele, 25.09.2022, 12:36 AM (GMT+1)

Sport » Futbolli Shqiptar

Humbet kombetarja e futbollit, por fiton Shqiperia

E enjte, 08.10.2015, 10:05 PM


Shqiperia mundet ne shtepi nga Serbia sipas menyres tradicionale duke pesuar edhe kete here ne fund te takimit. Por ky nuk eshte fundi sepse Portugalia fitoi kunder Danimarkes duke na e dhene mundesine qe te shkojme ne Europian me nje fitore ne Armeni.

Ndeshja nuk do koment, rezultati tregon gjithcka. Por humbjes se kombetares ne futboll nuk i eshte bashkengjitur edhe kombi shqiptar. Futbolldashesit shqiptare treguan qytetari dhe civilizim Europian. Kjo ishte fitore per Shqiperine, me vleren e me shume se tre pikeve.(Vota: 9 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora