E shtune, 26.11.2022, 05:03 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Të krijohet "Muzeu i Krimeve të Osmaneve''

E hene, 28.09.2015, 06:37 PM


Studiuesi Gjon Keka kerkon qe te themelohet muzeu i periudhes Osmane.

"Mendoj se eshte mire qe te krijohet "Muzeu i krimeve te Perandorise Osmane ndaj popullit arbnor", dhe aty te vendosen te gjitha deshmite ne periudhen pesqind vjecare te pushtimit te eger te saj" - shprehet studiuesi Keka.

Me kete ai thote se "do te mbylleshin te githa lojrat dhe tendencat e erreta qe kane per qellim per ta shtremberimin e kesaj periudhe."(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora