E marte, 21.09.2021, 12:30 PM (GMT+1)

Kulturë

Agim Gashi: Këngë për Hashim Thaçin

E diele, 26.07.2015, 12:32 PM


AGIM GASHI

 

KANGË PËR HASHIM THAQIN

 

Hashim Thaqi, o Hashim buxha,

Me LDK qysh po lun guxha,

E rroke shtagen si me kan´ fshisa

Kry as kam sdi ku i ka Isa.

 

Guxhë-guxhë përpjetë, guxhë-guxhë teposhtë,

Mas guxhas Isa smun i man pordht,

Qohen ministrat me i ndihmu,

Nalnu thotë Isa, kukuuuuuu për mu.

 

Nisen me turr krejt Kryesia

Qendroni burra se shkoj partia,

Qendroni burra se vloj gjygymi,

As çaj me pi s´na len Hashimi.

 

Qu Hashim Thaqi mos pritsh me u que

Vetë ta dham shtagen, guxha me lue,

Qu Hashim Thaqi dil kah zebelet

Urt LDK-ja, po t´rrin si delet.

 

Qu Hashim Thaqi, luj si me kingja,

Guxhë LDK-në n´dor ta dha Isa,

Bjeri sa t´munesh, bjeri pa pra

Dy here për toke, tri here për hava.

 

22.07.2015

Düren(Vota: 3 . Mesatare: 1/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora