E enjte, 06.05.2021, 01:36 AM (GMT+1)

Kulturë

Libri "Gjurmë atdhetarie", doli sot nga shtypi

E shtune, 27.06.2015, 02:39 PM


Të nderuar anëtarë të Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, në Suedi (ShShAShS-së),

Të nderuar miq të Shoqatës dhe fjalës së artë shqipe dhe ju media, televizive, të shkruara dhe elektronike,

Ju njoftojmë se sot doli nga shtypi libri ”Gjurmë atdhetarie” të cilën e shtypi Shtypshkronja Printing Press, në Prishtinë.

Është një gëzim i të gjithëve pasiqë ky libër i ri është botuar në kuadër të SHSHASH ”Papa Klementi XI Albani” dhe njëherit ka pasuruar bibliotekën dhe murin e librave tonë të përbashkëta.

Urime të përzemërta dhe suksese në të ardhmen autorit z.Bajram Muharremi Bistrica.

Promovimi i librit do të bëhet si vijon:

Më 23 korrik në fshatin Mazhiq, Mitrovicë, me fillim në ora 12:00

Më 25 korrik në Bibliotekën Kombëtare Universitare në Prishtinë, me fillim në ora 12:00

Janë të mirëseardhur të gjithë të interesuarit e fjalës së shkruar shqipe.

Kontakti: +377 (0) 45-425515, (korrik 2015), Bajram Muharremi

Ardhja e juaj do të na nderoj.

Me respekt,

Kryesia e SHSHASH ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora