E hene, 27.09.2021, 01:05 AM (GMT+1)

Kulturë

Haxhi Muhaxheri: Nesër

E merkure, 03.06.2015, 06:59 PM


Haxhi Muhaxheri

 

N E S Ë R

 

Nesër do jem edhe për një vit më i moçëm

Një vit do ikën tinëzisht nga jeta ime

Dhe më afër do jetë dita e lamtumirës

E miqët do të më urojnë si përhera...

 

Nesër do dehëm e xurxull do të bëhem

Për ti harruar të kqijat e kësaj bote

Dhe gjithë të dashurat do ti sjell në mendje

Që dashuria të mbretëroj në shpirtin tim

 

Nesër edhe dita do të jetë më e ngrohtë

E dielli ka për të lozur me ëndërrat e mia

Nesër veç muzat do më bëjnë shoqëri

E veten kam për ta shpallur mbret(Vota: 3 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora