E merkure, 10.08.2022, 05:19 PM (GMT+1)

Kulturë

Çmimet e Festivalit XX Mbarëkombëtar Pianisti i Ri

E merkure, 27.05.2015, 06:02 PM


Cmimet e I Absolute

Kat A Kloi Malaj  emigrante nga Italia , prinderit nga Burreli

Kat B Jozefina Lekaj, Liceu artistik Shkoder

Kat C Arda Mustafaoglu Shk muzikore Shkup

Kat E Ivo Gjika  Liceu artistik Jordan Misja

Cmimi Beethoven  Elsa Budani Liceu artistik Elbasan

"Chopin"  Jozefina Lekaj  Liceu Artistik Shkoder

Cmimi " Andre Hajdu" Klaudia Gjini - Liceu artistik , Durres

"Cesk Zadeja"   Dea Bajrami  -   Shkolla e Muzikes ,Prishtine

Cmimet ne koncertin e Finalisteve;

" Lola Gjoka"   nx te Liceut Artistik " Jordan Misja  Ivo Gjika

" Carola Grindea" 2    Ebi Coku

" Filippo Trevisan" 2   " Onufri", Elbasan

" Orkestra RTSH" dhe " Cappella Villa Duria" per masterclas ne Duren , Gjermani nx, IVA ZUBO shk J. Misja Tirane(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora