E hene, 05.12.2022, 02:55 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Fakte - Krimet e pushtuesit barbar osman

E hene, 25.05.2015, 06:15 PM


Fakte: Krimet e pushtuesit barbar osman ndaj popullit arbnor, ne kete gravure shihen turqit duke bere krime ne nje Kishe arbnore pas vdekjes se Gjergj Kastriotit.

Nga kronika e vitit 1524.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora