E merkure, 08.02.2023, 11:19 AM (GMT)

Kulturë

Arbër Shabanaj: May God bless you America

E marte, 19.05.2015, 04:47 PM


May God bless you America

 

-Mos Qajë Kosovë-

 

Po qanë Kosova, po derdhë lot,

N'robëri të k'tillë ty Kosovë më nuk të lejmë ne dot.

 

Slavit t’tërbuar shka n’palc ju fut frika,

Se me shqipetarët është Zoti - i Botës - America.

 

Mbahu Kosovë, të lutem më mos qajë,

Se ditë të mira do t'vijnë pas kësajë...!

 

Arber Shabanaj

Elshan: Nga Fronti i Luftës së Kosovës(Vota: 147 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora