E marte, 19.10.2021, 03:55 AM (GMT+1)

Kulturë

Miradije Gashi: Adem Demaçit

E merkure, 15.04.2015, 06:16 PM


MIRADIJE GASHI

 

NJË SHPRESË E VETME

(Adem Demaçit)

 

Njëzeteshtatë dimra të gjatë;

Njëzeteshtatë vjet natë.

 

Njëzeteshtatë vjet në luftë

me djaj;

Njëzeteshtatë vjet vuajtje

e mall.

 

Dhe vetëm një shpresë...

 

Një shpresë e vetme,

Që në buzë i kish' mbirë

- ATDHEUN TA SHIHTE TË LIRË.(Vota: 3 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora