E shtune, 25.09.2021, 08:22 PM (GMT+1)

Mendime

Rrezart Kalaja: Hoxhallarët pro ikjes së popullatës

E premte, 06.02.2015, 08:02 PM


Hoxhallarët dhe krahu ekstrem islamit  në Kosovë pro  ikjes se popullatës shqiptare  për Siri ose  për Evropë!?.

Nga Rrezart Kalaja

Se shpërngulja e popullatës shqiptare nga Kosova u bë një   skandal  i mediave  vendase , evropiane po edhe ndërkombëtare nuk ka dyshim. Nga të gjitha mediat u ngrit zëri kundër këtij fenomeni te pa këndshëm për neve . Shpërngulja ma morri përmasa shqetësuese në mbarë Kosovën nga një   varfëri , pa siguri dhe  nga   faktorët e ndryshëm e devalvuar ne ketë   pamje rrëqethëse e përditshme. Shpërngulja e tille  i përngjan   ikjes masive  sikur në kohën  e Turqisë ,  që u lidh marrëveshja  Serbi -Turqi të zbrazen vendbanimet shqiptare. Edhe atëherë edhe tani sikur  klerikëve islamik  apo ma thjesht hoxhallarëve ju ka shkuar për shtati të zbrazet Kosova . Zëri i tyre  u pa nëpër rrugët e Kosovës duke shantazhuar për ndërtimin e xhamive  si këpurdhat  pas shiut,ndërsa  edhe një zë i vetëm  që nga fillimi i  shpërnguljes  nuk u ndie nga këto forca antishqiptare dhe antikosovare!!! .

Hoxhallarët e Kosovës mendojnë qe  të rinjtë tanë të  jenë krah pune në vendet e Evropës   ose të vrarë në luftërat për "allahun  aziatik".

Terrnavat , Ramiqet , Krasniqet  dhe hoxhallarë tjerë siç duket janë të lidhur me këto kanale  antishqiptare  duke e zbrazur Kosovën apo duke i dërguar  të rinjtë tanë në  lustrat për shtetet tjera ti lënë eshtrat siç është rasti i Sirisë, apo edhe të zhduken ne  shtetet e Evropës . Ku është Fuad Ramiqi si bashkëpunëtor i forcave ushtarake serbe  që para disa vitesh u gjet me kontingjente ndihmash për vëllezërit e vet islamik për Palestinë etj , ndërsa për shqiptaret që po vdesin urie  i kanë shti veshtë në lesh. Këta  po e nxisin shpërnguljen nga që si rezultat del se hoxhallarët  edhe klerikët islamik janë  argat të Serbisë me zbrazë Kosovës sa ma shumë me të rinj dhe të mbetet Kosova në pleq . Këtu vetvetiu lind dyshimi  se hoxhallarët  e Kosovës  janë  fund e krye  të lidhur me qarqet e Beogradit ,përmes Rusisë dhe  disa shteteve  evropiane që  te rinjtë tanë  të jenë së shpejt krah pune në këto  vende e Evropës   ose të vrare në luftërat për "allahun  aziatik".(Vota: 4 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora