E marte, 24.05.2022, 09:29 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Stema e Kastriotëve dhe e Dardanisë

E diele, 25.01.2015, 05:50 PM


Stema e Kastrioteve e pabotuar me pare

Nje nga stemat e pabotuar me pare te mbreterise se Kastrioteve, respektivisht Shqiperise, ku shihet qarte kurora dhe kulla si simbole te kesaj familje arbnore europiane dhe kombit ne pergjithesi.

STEMA E MBRETERISE SE DARDANISE

"Nje nga stemat e mbreterise se Dardanise, viti 1703"(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora