E shtune, 22.02.2020, 12:29 AM (GMT)

Sporti » Sporti

Qato: Dua një tjetër titull të madh botëror

E premte, 11.07.2008, 06:22 PM


Kampioni Kreshnik Qato
Kanë kaluar më shumë se tre muaj nga fitimi i titullit kampion bote në kategorinë WBC, por me të mbërritur në Shqipëri prej pak ditësh ai ka zbuluar edhe ambiciet e tij akoma edhe më të mëdha. Bëhet fjalë për shqiptarin kampion bote, Kreshnik Qato, i cili kërkon të fitojë një tjetër titull të madh në një kategori akoma edhe më të madhe, dhe për më tepër dëshiron që një gjë të tillë ta bëjë sërish përpara publiku të zjarrtë shqiptar. "Jam në pritje të kundërshtarit në versionin WBC, sqaron Qato, i cili prej pak ditësh ka ardhur të kalojë pushimet në vendlindje. Me sponsorin Ylli Ndroqi kemi menduar të sjellim në Shqipëri një ndeshje edhe më të madhe se ajo me Viktor Sa, por jemi në pritje të gjetjes së kundërshtarit". Ndërsa ndeshjen e radhës për WBC-në pritet ta zhvillojë kundër një kundërshtari australian në Londër.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT