E hene, 20.09.2021, 03:51 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: 547 vjetori i vdekjes se heorit

E premte, 16.01.2015, 09:28 PM


Gjon Keka: 547 vjetori i vdekjes se heorit dhe vizionarit Gjergj Kastrioti Skenderbeu

Neser eshte 547 vjetori i vdekjes se strategut, vizionarit dhe mbrojtesit te civilizimit te perbashket te familjes europiane Gjergj Kastriotit Skenderbeut.

Me vdekjen e Gjergj Kastriotit Skenderbeut, kater gjera u debuan nga Shqiperia, besnikeria, shpirti i kultures europiane te ketij vendi te lashte, shkollimi dhe e verteta.(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora