E marte, 21.09.2021, 12:20 PM (GMT+1)

Kulturë

Liman Zogaj: A coptohet dielli

E hene, 12.01.2015, 06:22 PM


Liman Zogaj

 

A COPTOHET DIELLI

 

ÇAMËRI O ÇAMËRI

i mjeri une

e mjera Ti

zeshem therret-Kosove oj Moter

kote ,piskat o Nene Shqiperi.

 

Tyme e mjegulle

ne kete ane

na ka za , nje gjume i rane

nuk na zgjojne

as tanke e topa

Pese gjymtyr me  copa-copa.

 

Joni -dallge

toka-termete

copa-copa

Dhe e Dete.

 

E Lusim Diellin

te shkrepe drite

te na zgjoje

a tč na i verboje syt.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora