E premte, 24.01.2020, 03:08 PM (GMT)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Një fletë e rrëzuar!

E diele, 28.12.2014, 04:48 PM


Zeqir Lushaj

 

NJË FLETË E RRËZUAR!

 

Ndërrim vitesh

si Vjet si Sivjet

si dhjetra shekuj e më shumë.

 

...!

Bashkë me fleten e fund-vitet

(si ortigjet nder hone)

diçka rrëzohet edhe tek Unë.

 

Rrëzohet vetvetiu

(duket si me dashje

por më shumë prej zorit).

 

as MIs-Bota e 1 Janarit

nuk është më Ajo...

Ajo e 31 Dhjetorit.

 

...!

Nderrimi i viteve

(thjeshtë) një fletë e rrëzuar

vazhdojmë ti themi :

-Gëzuar!

./.

-Shengjin Albani, fund-dhjetori 2014-(Vota: 18 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT