E hene, 27.03.2023, 05:12 PM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Portret i rralle i Gjon Kastriotit

E hene, 22.12.2014, 09:19 PM


Gjon Keka: Portret i rralle i Gjon Kastriotit, babait te Gjergj Kastriotit

Thuhet se ne kete portret te vitit 1596 eshte Gjon Kastrioti (Johann Kastriota), babai i Gjergj Kastriotit Skenderbeut.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora