E shtune, 28.01.2023, 12:44 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Keshtjella e Huniadit, aleatit te Kastriotit

E marte, 16.12.2014, 07:23 PM


Keshtjella e Huniadit, aleatit te Gjergj Kastriotit

"Keshtu dukej keshtjella e Johann Hunyad (Gjon Huniadit) nje nga aleatet me te rendesishem te Gjergj Kastriotit Skenderbeut.

Nga kronikat historike, viti 1832."(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora