E merkure, 01.02.2023, 10:08 AM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Imazh i vjeter i arbnoreve (1708)

E enjte, 28.08.2014, 06:21 PM


Gjon KEKA:

"Sic shihet ne kete imazh ku ne mesin e shume kombeve dhe simboleve te tyre gjenden edhe perfaqesues arbnore qe marrin pjese ne nje konference nderkombetare, mundet qe ky imazh te jete edhe pjesemarrja e Gjergj Kastriotit ne ndonje konference te kombeve, por e rendesishme eshte se ketu shihet qarte nje arbnor me plis qe dorezon letren si nje nga pjesmarresit ne kete konference.

Imazh eshte shkeputur nga nje liber enciklopedik i vitit 1708."(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora