E hene, 06.04.2020, 12:53 PM (GMT+1)

Aktualitet

Po hetohet edhe kreu i BIK-ut, Naim Tërnava

E enjte, 14.08.2014, 06:11 PM


Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, është në mesin e personave që po hetohen nga Policia e Kosovës, bëjnë të ditur burime të KTV-së.

Tërnava po hetohet për pranim të fondeve nga organizata të dyshimta dhe për emërim dhe mbajtje të imamëve të dyshimtë, thonë këto burime.

Po ashtu bëhet e ditur se po hetohen edhe disa imamë tjerë në Prizren, Kaçanik, Han të Elezit dhe Dragash, përcjell koha.net. Gjithnjë, sipas burimeve të KTV-së, policia ka hasur në mjaft vështirësi gjatë aksionit, i cili është në vazhdim e sipër, ngase individë brenda këtij institucioni kanë rezultuar se po sabotojnë hetimet.

Të kontaktuar nga KTV-ja, Bashkësia Islame e Kosovës nuk ka dashur të komentojë rreth këtyre informatave.

Kohavisioni ditë më parë raportoi se ndaj disa imamëve të Kosovës ka marrë masa restriktive edhe SHBA-ja, e cila për një kohë nuk do t’ju lëshojë viza atyre.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT