E shtune, 27.02.2021, 10:34 PM (GMT)

Lajme

Deputetja irakiane: ISIS po i shet femrat irakiane

E premte, 08.08.2014, 05:12 PMDeputetja irakiane: ISIS po i shet femrat irakiane nëpër tregje skllavësh [VIDEO]

Deputetja e parlamentit irakian tregon për krimet e ISIS'it kundër popullit irakian. Ajo gjatë një seance në parlament ka dalë e mbështetur nga femrat e tjera deputete, duke treguar për gjenocidin që po ndodhë në vendin e tyre.

Deputetja bën apel që të lihen anash diferencat politike dhe të shpëtohet popullata.

Ajo thekson se gratë irakiane po i marrin dhe po i shesin si skllave nëpër tregje.

Gjatë deklaratës ajo fillon të qajë dhe për pak alivanoset në mes të seancës.
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora