E shtune, 01.04.2023, 05:57 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Kurban per Bajram! (18+)

E marte, 29.07.2014, 09:46 PM


Kurban per Bajram!

Nga Ilir Dardani

Lavdrim Muhaxheri nuk eshte nje individ, por eshte nje religjion dhe shume popuj. Eshte popull sirian, iranian, turk, shqiptar etj. Apo eshte vetem nje popull-shtet-komb, Islam? Islami ''brina (brire) nuk ka'', por ka dhune te permasa te pabesueshme. Islami, ''Feja e Paqes'', eshte ne lufte me Djallin e Vdekur Hitler. Ne lufte per te thyer rekordin e vrasjeve, kuptohet. Kurani ''Famelarte'' po e zvogelon ''famen'' e Mein Kampf-it. Gjithcka ka bere Hitleri e ben dhe Islami. Gjithcka kane bere serbet e bejne dhe shqiptaret. Islamo-Nazizmi mori te pakten 2429 jete dhe plagosi 2028 persona gjate muajit te ''Madherishem'' te Ramazanit, ne 27 shtete islamike. Te gjithe jane vrare me bomba, thika, plumba etj. Per te shmangur ndonje keqkuptim: Te gjithe jane vrare nga besimtare myslimane, ne emer te allahut, dhe pothuaj te gjithe te vraret dhe te plagurit jane myslimane. Ne 13 vitet e fundit kemi te pakten 23 512 sulme terroriste nga islamiket, rreth 99.9% e tyre ne vendet islamike.

Terroristi Islamik, apo thjesht Myslimani Lavdrim Muhaxheri i keputi koken femijes se nje nene e babai, i udhezuar nga allahu. Si Muhaxheri yne kemi qindra mijera ne vendet islame. Apo duhet thene qe kemi miliona, qe ne emer te allahut vrasin femije,  gra e pleq?! A ka deshtuar islami? Vetem idiotet do te thonin jo.

Sa me pak islam aq me shume njerezi, e nqs doni edhe Shqiptari.
(Vota: 48 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora