E shtune, 25.03.2023, 07:40 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Ligjet e kombit

E merkure, 09.07.2014, 06:21 PM


Ligji i pare i nje kombi eshte veteruajtja,

Ligji i dyte eshte ruajtja e Gjuhes,

Ligji i trete ruajtja e Karakterit dhe identitetit,

Ligji i katert ruajtja e kultures burimore,

Ligji i peste ruajtja e Lirise,

Ligji i gjashte ruajtja e trashegimise,

Ligji i shtate ruajtja e personaliteteve kombetare te tij dhe

Ligji i tete ruajtja e dashurise se kombit si themel per brezat.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora