E diele, 05.02.2023, 05:25 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Treshja me RobQ*** e historise monderne kombetare

E marte, 01.07.2014, 08:15 PM


Treshja me RobQ*** e historise monderne kombetare*

Nga Ilir Dardani

Sikur asgje negative te mos vinte nga kjo ideologji, ai eshte i huaj. Por kur mendon se cfare mjerimi sjell islami ne trojet tona lind deshira per ta bere ta paligjshem. Islami te ben me turp: me vjen turp qe jam shqiptar. PsikoKryeministri i Shqiperise Edi Rama, ky KryeBudalla nuk ka tru te mendoje per asnje pasoje kur frymezon islamlliqet duke na i quajtur ''vlera''. Ky Psiko nuk kishte nevoje te vazhdonte te imitonte Sali Berishen dhe as Hashim Thacin. Keta bastarde, apo KokeK**a, krijuan Trekendeshin e Bermudes Islamike per te fundosur te ardhmen tone. C'faj ka nje fshatar i pacipe nga Kacaniku qe poshteron nje bust, kur me te ''medhenjet'' mbrojne pushtimin islamo-osman duke na i quajtur vellezer turqit?! Vellezer me ata qe luftoi Gjergj Kastrioti do te thote AntiKastriot dhe AntiKastriotizmi nuk ka lindur nga llumrat e fshatrave te Kosoves apo Shqiperise, por pikerisht nga plehrat e ''qyteterimit'': Sali Berisha, Hashim Thaci dhe Edi Rama. Sikur te ishte gjalle Gjergj Kastrioti do ju shkerdhente te pare e te mbrame te gjithe Pushtimo-Vrasje-fileve duke filluar me Berishen, Thacin e Ramen. Gezoni ju bastarde politikane, por mos harroni se historia do ju hedhe ne koshin e plehrave... si treshja me RobQ*** e historise monderne kombetare.

*Qe jeni RobQ*** e keni pranuar sepse sikur mos te ishit te tille nuk do kishit vellezer ne Azi. Pra. turko-aziatiket ju kane Q* robt!

_______

Te frymezuar apo urdheruar nga Berisha-Thaci-Rama:Gjergj Kastriot qafiri ne Kaqanik. by GazetaExpressTV


(Vota: 41 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora