E enjte, 23.09.2021, 07:28 AM (GMT+1)

Mendime

Agim Gashi: Sulmet internetike të të sëmurëve

E enjte, 26.06.2014, 08:51 PM


SULMET INTERNETIKE TË TË SËMURËVE ANTIKOMBËTAR

Kmunistët, qeveritarët dhe islamistët radikal

NGA AGIM GASHI

Miresia jote ndoshta e tepruar kthehet ne dehje per te tjeret. Dhe nga mirësia jote fillon të paraqitet zilia. Pastaj zilia shëndrrohet në smundje e cila është në gjendje të shkatërroi njerez, qytete dhe madje edhe shtete. Shqiptarët zilinë e kanë aq të madhe dhe ekstreme saqë nga zilia fillojnë të shpifin, të imagjinojnë lloj-lloj denigrime, friksime deri te vrasjet.

Me ma të keqen smundje të zilisë sot në Kosovë jan infektuar marksistë-stalinistët, disa qeveritarë dhe një pjesë e hoxhollarëve me xhematin e tyre.

Të parët jan shpifsit më të kqinjë dhe punojnë me metoden e UDB-së dhe KGB-së sepse rryma komuniste edhe e ka prejardhjen nga këto shtete.

Të dytët, pra qeveritarët u infektuan nga kjo smundje duke e pare njëri-tjetrin dhe që pastaj I kaploi edhe në fazat tjera si lakmia dhe hajnia.

Pjesa e tretë dhe më e rreziksjma për kombin dhe atdheun, janë “hoxhollarët” e shkolluar në Universitete private të sekteve të ndryshme në shtetet e gjirit persik, arabik dhe shteteve afrikane.Atje mësuan fenë krejt gabimisht, me metoda xhihadiste, vehbiste etj. Dhe se ata gjithmonë këmbëngulin se e kanë mire. Me tu kthyer në atdhe, ata i sollen edhe rrymat e tilla këtu, okupuan xhamitë e ndryshe si rasti i Mualla Shefqet Krasniqit në Prishtinë dhe mulla Irfan Salihut në Prizren, natyrisht me bekimin e BIK-ut. I morem këta dy si shembull, port të tillë e besa edhe më të sëmurë se këta në Kosovë, ka në xhamitë e Maqedonisë, Luginës së Preshevës dhe në Shqipëri. Rinia e cila ka filluar me të madhe të frekuentoj xhamitë në trojet tona, u josh nga Darkat e Ramazanit, parat e shpërndara dhe pagesa e disave që të bajnë mjekrra dhe shamia, me qëllim që kjo tokë të paraqitet si tokë dhe shtet islamik.

Fajet natyrisht se i ka spektri ynë politik dhe organizimi i brisht kombëtar sidomos pas luftës.

“Derset” që mbahen në këto xhami janë kryekput armiqsore për popullin shqiptr, për figurat kombëtare dhe për religjionet tjera.

Madje këta “hoxhollarë” shfrytzojnë rastin që të futen në politikë, të lakojnë emra nga më të ndryshmit që do të kenë guxuar ti kritikojnë këto grupe e këta hoxhollarë. Aq idiotike janë gjestet e këtyre tradhëtarëve kur ndonjë i ri raporton për ndonjë emër që ka guxuar ti kritikoj në FB apo në ndonjë faqe elektronike. “Hoxhollarët” me ti dëgjuar “akuzat”, menjëher hapin “librat e shenjëta” dhe ja nisin me shpjegue se në libër po shkruan që filani apo fistku është njeri i UDB-së dhe se ka bashkpunu me Rrahman Morinen apo edhe me ndonjë emër tjetër nga emrat e njohur të UDB-së. Pos që shpifin çdo gjë edhe me metoda sllave, urdhërojnë që rinia e kyçur në intzernet, këtyre personave mos tu lënë vend askund, duke e njoftuar masën se filani na qenka bashkpuntor i Rrahman Morinës dhe se duhet likuiduar sa më pare. Të njejtt likuidime ishin vrasjet e pasluftës kur sëpari parapregaditej masa se filan personi është tradhëtar, shkruhej ndonjë artikull në “Epokën e Re” dhe pas disa ditësh ipej lajmi se u vra filan intelektuali, luftëtari apo edhe patriot të dëshmuar të kombit.

Unë si person që mundohem të jemë kunder rrymave fetare të sekteve të ndryshme, kunder falsifikimit të fesë islame dhe bastarllimit të saj, jam sulmuar shumë here. Për ti mos i qitë të gjithat, lexuesit dua me i njoftua me një rast interesant që më ndodhi sot më 25.06.2014.

Gjeta foton e Madones e cila me një koncert ishte mbuluar si grua myslimane, dhe e qita në FB duke pyetur miqët se kush e njef. Mirëpo, çka ndodhi? U paraqiten disa të tillë, ndersa një Bekim Aliu nga Kumanova i cili nuk dinte as se cilës fe i takoj, nuk dinte as drejt të shkruaj shqip, por që filloi të përdor sharje e denigrime deri te ato fjalë të marra nga hoxha në xhami. Po e them këtë me binje sepse Bekimi ishte një djalosh i ri dhe sdo të mundëte asnjëherë të paisej me informata të tilla të cilat i kishte mësuar gabimisht. Ai në sulmet ndaj meje në profilin tim filloi të akuzoj se gjoja unë isha bashkpuntor i Rrahman Morinës dhe se do të mi qet të gjithat se si e kemi marrë në qafë popullin. Maje as Rrahman Morinës nuk ja dinte emrin dhe i thoshte Rrahim Morina.

Po ua qes një ndër komentet e këti djaloshi ashtu original pa bë asnjë ndrrim.

Bekim Aliu · Mit Mentor Thaqi und 7 weiteren Personen befreundet

MRROFSH BETHEN TI MUE .... PO MER REKLAMO DISHKA PER FENE TENDE LEE TI ISLAMIN ... TEKLAMOE PRSH .. SE SI I KAN VJEDH IKONAT NE KISHEN E ??? ... OSE ... REKLAMO PER FEN TENDE SHKA TE KTUHET TEK ISLAMI OOOO PIS ......

Këto fjalë ishin mësimet e hoxhpllarëve në xhamitë e ndryshme, pa edukatë familjare, pa arsimim, por të pasuruar me urrejtje kunder kombit, atdheut dhe njerzëve.

Apeloj që në ardhmëri shteti të kontrolloj këto grupe e këto xhamia sa nuk u bë vonë.Nëse vazhdohet kështu shumë shpejt do tua shefim sherrin. Kemi të bëjmë me shtresën e popullit që skan mundë të shkollohen, të pa punë, hajna dhe plaçkitës që nga vjedhja diretkt shkojnë në xhami.

Mbesim me shpresë,se ky popull do të dijë të sherohet nga plaga më e rëndë që e ka goditur në shekullin e tanishëm

25.06.2014

Düren(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora