E marte, 28.09.2021, 11:12 PM (GMT+1)

Lajme

Alma Lama: Besoj në Vizionin Perëndimor të Kosovës

E marte, 20.05.2014, 08:07 PM


Te dashur miq,

Gjate mandatit si deputete e legjislatures qe sapo perfundoi jam perpjekur te jem zeri juaj, te mbroj interesat e Kosoves dhe interesat kombetare, ne cdo fjale qe kam thene, ne cdo votim timin, ne cdo ligj qe kam votuar, ne cdo veprim a takim.

Kam luftuar per me shume transparence, per me shume pergjegjshmeri institucionale, per me shume vetedije shteterore. Jam perpjekur me gjithe shpirt dhe sinqeritet maksimal qe Kosoven ta bej nje vend me demokratik, nje vend me vizion perendimor. Une besoj ne kete vizion dhe jam e bindur se eshte i vetmi vizion qe Kosova dhe kombi shqiptar ne teresi, duhet te realizoje.

E kam ngritur zerin, edhe atehere kur te gjithe kane heshtur per hir te interesave personale, apo partiake. Jam ndjere shpesh e vetmuar ne kauzen time pro-perendimore, por ne cdo cast e bindur se kjo kauze eshte e drejte, dhe se kam mbeshtetjen e njerezve me progresiste dhe me patriote te ketij vendi.

Eshte kjo kauze dhe mbeshtetja juaj, ajo qe me dha vullnet per te vazhduar me politiken, per te mos u larguar por per te vazhduar angazhimin edhe me fuqishem, tani nen siglen e Lidhjes Demokratike.

Une shpresoj qe ne keto zgjedhje ju do te me mbeshtesni, vecanerisht ju drejtohem miqve te cilet drejtperdrejt me kane kerkuar me kembengulje qe te vazhdoj rrugetimin politik.

Me respekt

Alma

https://www.facebook.com/pages/Alma-Lama/661120087278534(Vota: 9 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora