E premte, 17.09.2021, 02:02 AM (GMT+1)

Lajme

Islami ekstrem në Kosovë financohet nga Serbia

E merkure, 09.04.2014, 06:18 PM


Islami ekstrem në Kosovë financohet dhe organizohet nga Serbia

Foto: Ilustrim

Shërbimi sekret i Serbisë është duke vepruar në Kosovë. Zgjedhën oratorë të suksesshëm shqiptarë të cilët punojnë për interesa të Serbisë, duke ngritur tensionet ndërfetare, dhe duke krijuar ekstremizmin islamik në Kosovë.

Ndërkaq, serbi Milutin Jovanovic në vitin 2007 me direktiva nga qeveria serbe, blen edhe hap faqen botaIslame.com.

Qe nga 2007 ky ëebsite ne bazë ditore publikon lajme ne gjuhen shqipe dhe thirr për ekstremizëm islamik, shkruan gazetaora.

Portali i njohur në Kosovë, sidomos për përforcimin e linjës vehabiste e selafiste në Kosovë është botaislame.com. Ky portal është krijuar nga Milutin Jovanovic që në vitin 2007 nga Suedia.

Më vonë informatat e website-it janë fshehur me pagesë. Ka edhe fakte të tjera që Serbia ka filluar organizimin e ekstremizmit islamik në Kosovë, në mënyrë që Kosova të humb simpatinë e Amerikës.

Këtë mënyrë ka vepruar edhe Rusia me talebanët, kur këta të fundit një kohë kanë pas simpatinë e Amerikës. Shërbimi i fshehtë i Serbisë është duke vepruar në Kosovë.

Zgjedhen oratore të suksesshëm shqiptarë të cilët punojnë për interesa të Serbisë, duke ngritur tensionet ndërfetare, dhe duke krijuar ekstremizmin islamik në Kosovë. Faktin e fotografisë e gjeni ne linkun publik ne internet:

http://who.is/domain-history/botaislame.com(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora