E shtune, 16.10.2021, 08:18 PM (GMT+1)

Lajme

Blerim Demiri nga Ferizaj, sulm vetëvrasës në Irak

E marte, 01.04.2014, 06:27 PM


Blerim Demiri nga Ferizaj, kosovari i parë që kryen sulm vetëvrasës

Blerim Demiri nga Ferizaj, besohet se është kosovari i parë që ka kryer një sulm vetëvrasës.

Sulmin e ka kryer ndaj ushtrisë irakiane ku vrau 52 ushtarë. Lajmin e ka bërë të ditur organizata pjesë e të cilit ishte edhe Demiri, “ISIF” ndërkaq e transmeton emsioni “Interaktiv” i KTV’së.

Forumet myslimane në internet e kanë identifikuar këtë person si Blerim Demiri nga Ferizaj. Organizata pjesë e të cilit ishte vetë ai, thotë se Demiri ishte nga Kosova.

Demiri kishte pseudonimin “Abu Khabab Al Kosovo”.
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora