E diele, 26.01.2020, 02:50 PM (GMT)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Edhe Amerikës i mungon diçka!

E enjte, 20.03.2014, 07:58 PM


EDHE AMERIKËS I MUNGON DIÇKA!

 

Nga Zeqir Lushaj

 

Erdhën,

Këtu anglezët,

Tash qindra vjet.

 

Lan gjuhën e tyre,

Dhe shkuan,

Në shtëpi të vet.

 

Sot,

Kolonia e dikurshme,

Supërfuqi e vetme e botës.

 

Edhe Amerikës,

I mungon diçka…!

Aaaah (!)

– Gjuhë e Nanëlokes!!

-------

-Nga libri “Vdekja e varreve”-(Vota: 92 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT