E enjte, 02.12.2021, 10:01 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Avni Lushaku: Pse ike shoku im i shpirtit

E merkure, 19.03.2014, 05:44 PM


PSE IKE HERËT SHOKU IM I SHPIRTIT

Në moshën më të mirë më le vetëm ah Faton Sadiku

Sot morra lajmin e hidhur per humbjen e shokut time te ngusht nga nje smundje qe perbiju nga jeta nje njeriun me te mire qe njoha deri sot

Faton Sadikun

Ngushllimet me te sinqerta nga zemra per familjen dhe farefisin e Fatonit

Ike shoku im

Ike shoku im i ngusht Faton Sadiku

Ike pa më thënë edhe lamtumirën e fundit shoqërore

Ike në qetësi ashtu siq ke qenë i qet i mire dhe me nje shpirt të pastër si loti

Ende jam në pritjen te telefonatës te me thuash se të kaloj gripi

Ai grip i kobshëm që të ndau nga ne , të ndau nga jeta duke na lënë në këte botë të poshtër dhe jo të sinqert me jetën

Shoku im i dashur çdo here do të mbetësh në kujtimet më të mira të jetës time

Më le vetëm ti kujtojë

netët e tëra të studimeve së bashku

Bisedat që na preokuponin rrethë qeshtjës kombëtare

Ditët kur kalonim neë teatrin "Qendresa"

Ditët që sa here isha në Kosovë në takimet tona mbizotronte buzëqeshja, hareja dhe gëzimi

Shoku im i ngusht ishe njeriu më ideal që takova në jetën time, sinqerisht ishe nje engjull i vërtet

Ike dhe nuk prite ta realizojm planin tonë të kohëmotshem të ngjitemi ne maje të Bjeshkëve të Nemura

Shoku im i ngusht ikja jote nga kjo jetë me goditi dhe më shkaktoj dhimbjen që kurr nuk e kisha menduar më parë

Shoku im i ngusht i leht qoft dheu mbi ty, do të më mungon deri edhe une kur nisem në rrugën e pa kthim

Faton o Faton më ndëgjo, njerëzt sikur nuk do të lindin me, ti ishe shembull i njerëzve të veqant.....

Shoku im i ngusht qenka vështir të të  them LAMTUMIRËN e fundit në moshën më të mirë të jetës

Shoku im nese me te vertet egziston parajsa ti do te jeshe mbreti i saj

LAMTUMIRË Faton Sadiku, shoku i jetës time!

17 Mars 2014, Avni H. Lushaku



(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora